1. ANASAYFA

  2. YAŞAM

  3. Site içinde bir ev alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Site içinde bir ev alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Site içinde bir ev alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Bu sayfada site içinde bir ev alırken nelere dikkat etmek gerekir? hakkında detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

A+A-

Site içinde bir daire alırken, aynı zamanda bir yaşam biçimini de seçmiş olduğunuzu göz ardı etmemelisiniz.

Bu nedenle site içinde daire satın almak isteyenlerin;

  • Dairenin bulunduğu site yönetiminin uygulamalarını,
  • Daire sahiplerinin bu uygulamalardan memnun olup olmadığını ve
  • Aidat tutarlarını öğrenmesi tavsiye edilir.

Oturmak istenen sitenin denetlenmesi ve sosyal medya üzerinden de takip edilmesi ilk etapta doğru yorumlar hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar.

Site Yönetimleri Yüksek Aidatın Hakkını Veriyor mu?

Fiyat-kalite noktasında yapılacak değerlendirme, yeni bir eve taşınırken site hayatını mı yoksa müstakil bir evi mi seçeceğiniz konusunda sizi yönlendirecektir. Çocuğunuz varsa veya çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, sosyal donatılar açısından zengin bir site sizin için en ideal tercih olabilir. Çocuklarınızın size bağımlı kalmadan eğlenebilmesi kendilerine olan güveni kazanmalarını da sağlayacaktır.

Sitelerde sunulan sosyal imkânların yanı sıra güvenlik seçenekleri de sakinlerin kendilerini rahat hissetmesine katkıda bulunur.

Bu aşamada her sitenin güvenli olmayacağı da gözden kaçırılmamalıdır. Ev alma kararını netleştirmeden önce güvenlik hizmetleri hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Markalı konut projeleri şehir içinden vazgeçemeyenlerin şehirdeki adresidir. Her ihtiyacın yürüme mesafesinde karşılanabilecek olması özellikle trafik sorunuyla boğuşan büyük şehirler için bir nimettir.

Aidatlar Bütçenizi Zorlamasın

Sitede oturmayı düşünüyorsanız kullanmayacağınız sosyal imkânlara ait masraflara da ortak olursunuz. Bugünkü şartlar altında müstakil bir apartmanda ortalama 50 TL’nin altında olan apartman aidatı, site yaşamında 200 TL’den başlayacaktır.

Daire büyüklüğüne göre değişen aidat rakamları kiranın üstüne eklenerek sizi zora sokabilir. Evi alma kararı vermeden önce yeteri kadar ziyaret yapmanızın yaşayacağınız alanlara ait en doğru bilgilere sahip olmanız anlamına gelecektir.

İçerik Tarihi: 17 Ocak 2021 23:52

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.