1. ANASAYFA

  2. GENEL

  3. Saçın Uzama Evresi
Saçın Uzama Evresi

Saçın Uzama Evresi

Saç Ekimi Sonrası Saçın Uzama Evresi, Hastamız saç ekimi ameliyatı olduktan sonra saçlarınıza her hangi bir bakım yapmanıza hiç gerek yoktur.

A+A-

Saç Ekimi Sonrası Saçın Uzama Evresi, Hastamız saç ekimi ameliyatı olduktan sonra saçlarınıza her hangi bir bakım yapmanıza hiç gerek yoktur. Ekilen saçlar ömür boyu hiçbir şekilde dökülmez. Daha önceden kullanmış olduğunuz şampuanları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ameliyat sonrası hastamız evinde istirahat sürecinde iken yüzünüzde bir takım şişlik ve morluk oluşmaması açısından sırt üstü pozisyonunda yatmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ameliyat sonrası hastamıza ilk saç yıkama aşaması tarafımızdan gerçekleştirilerek, hastamıza sonrasında saçlarını nasıl yıkaması gerektiğini, nasıl bakımlar yapması gerektiği anlatılır. Küçük düzeyde oluşan ağrılarınızı gidermek için vereceğimiz antibiyotik, ağrı kesici ilaçlar hakkında bilgi verilir. Ameliyatınızdan 3 gün sonrasında sizlere tarif ettiğimiz şekilde saçlarınızı yıkamaya başlayabilirsiniz. Ekilen saç alanı bölgesinde bir takım kabuklanmalar meydana gelebilir. Bu kabuklanmalar ortalama 10 ile 15 arasında tamamen yok olur.

Ekilmiş olan saçlarda dökülme, incelme, seyrelme söz konusu ise saç dökülmesini durdurulması ve kalınlaştırıcı sağlayan tedavi biçimi doktorlarımız tarafından uygulanır ve bundan sonraki süreçte kesinlikle saçlarınız hiçbir şekilde dökülmez. Ekilmiş olan saçlar 2,3 haftalık bir zaman dilimi içerisinde saç kökleri damarlanma olmadığı için dökülme söz konusu olacaktır. 1,2 ay sonrasında ekilen saçlar ortalama olarak %70, %80 dökülecektir. Yeni saçlar 2,3 ay sonrasında çıkmaya başlayacağı gibi 8,9 ay sonrasında istemiş olduğunuz şekilde ekilen saçlar tamamıyla verimli bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Ortalama ekilen saçların deriye tam oturması ortalama bir yıl gibi bir süreç kapsamaktadır. Bu sürede zarfından ekilen saçlar tamamıyla doğal görünümlü, kimse dışarıdan baktığından saç ekimi ameliyatı olduğunuz belli olmadan gür şekilde çıkmaya başlayacaktır.

İlk seansta ense bölgesinden alınan kök dokusu yeterli sayıda yok ise ilk ameliyatınızda ekilecek alan kapanmayabilir. O zaman ise ikinci seansa ihtiyaç duyulacaktır. İkinci seans 6,7 ay sonrasında yapılmaktadır.

* Operasyon sonrası ense bölgesi için gitmiş olduğunuz kuaföre 3 ay gibi bir süreyle makas kullanılarak saçlarınızı kısalttırmalısınız.

* Operasyon sonrası hastamız saçlarını çok kısa kestirmek istediğinde 6 ay gibi bir süre beklenildikten sonra tamamen ustura yaptırabilir.

* Saç ekimi ameliyat sonrası saç boyatılması yaptırmak istediğinizde 6 ay sonrasında istediğiniz renge saçlarınızı boyatabilirsiniz.

* Saç ekimi ameliyatından 6 hafta sonrasında hasta saçlarının tamamıyla döküldüğünü görür. Hiç panik yapmanıza gerek yoktur. Bu tamamıyla normaldir ve geçicidir. Saçların dökülmesinden hemen sonra yeni saçların gelmesi 5,6 hafta sonra tekrar uzayacaktır. Her ay belirli periyotlar ile saçlar yarım inç değerinde uzaması hesaplanabilir.

sac-ekimi.png

İçerik Tarihi: 22 Mart 2021 22:25

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.