1. ANASAYFA

  2. YAŞAM

  3. Saç Köklerini Sağlıklı Bir Şekilde Güçlendirme Yöntemleri
Saç Köklerini Sağlıklı Bir Şekilde Güçlendirme Yöntemleri

Saç Köklerini Sağlıklı Bir Şekilde Güçlendirme Yöntemleri

Bu sayfada Saç köklerini sağlıklı bir şekilde güçlendirme yöntemleri hakkında makale yer almaktadır.

A+A-

Saçlarımız bizim gizli kozmetiğimizdir. İki şekil vererek hacim kazandırdığımız saçlarımız, bakımı doğru yapıldığı sürece en büyük kurtarıcımızdır. Saç konusunda kadın, erkek diye bir ayrım yoktur herkesin bakımı kendinedir genellikle ama bu konuda kadınlar daha duyarlı ve hassastır, boyası, bakımı, kesimi, şekli, modeli her detayı ayrı düşünürler. Herkesin saç tipi farklıdır kiminin dalgalı, kiminin düz, kiminin kıvırcık, hatta uzun ve kısa diye de sürer gider.

Saç Köklerini Güçlendirme Yöntemleri

Hemen hemen hepimiz biliriz ki her saç tipi için farklı şampuanlar farklı bakım ürünleri var. Mesela kıvırcık saçlar için bukleleri daha belirginleştiren şampuanlar, kremler, jöleler, spreyler. İnce telli saçlar için farklı, düz saçlar için farklı. Kullandığımız ürünler saç tipimize ne kadar uygun olursa bakım o kadar kolay olur. Dediğimiz gibi her saçın ürünü farklı ama her saçın ortak sorunu aynı. Saç kökleri; dökülen, zayıflayan saç köklerimiz hepimizin ortak sorunu. Sadece bakım yapmak ya da doğru şampuanı kullanmak saç köklerini güçlendirmeye yeterli olmuyor. O zaman saç kökleri nasıl güçlendirilir bunun hakkında bilgiler verelim;

Saç Tarama Tekniği: Saçlarımızı özellikle banyodan çıktıktan sonra savaşırcasına tararız. Bu işlem kesinlikle yanlıştır, saçlarınızı ıslakken taramayın, fırçalamayın. Fırça saç köklerine zarar verir. Geniş dişli bir tarakla tarama işlemini yapabilirsiniz.

Saç Diplerine Masaj: Saç diplerinize yaptığınız masaj, saç derinizdeki kan dolaşımını artırarak, saç köklerine giden oksijeni artıracaktır bu da saç köklerinizin güçlenmesine sebep olacaktır.

Saç Derisi Bakımı: Aşırı kuru ve yağlı olan saç derisi de kökleri zayıflatır. Kuruluk için badem yağı ve zeytinyağı, yağlı olan deri için de limon suyu veya yağsız yoğurtla derinize masaj yapabilirsiniz.

Saç Boyama: Saçları sürekli boyatmak saç köklerinin şişmesine sebep olur. Bu yüzden saçlarınızı boyatırken ana renginize yakın renkler tercih edin ve elinizden geldiği kadar az boyatmaya çalışın.

Doğru yöntemlerle, doğru bakımlarla en iyi sonuca varabileceğimiz saçlarımızın kıymetini bilelim.

İçerik Tarihi: 04 Şubat 2021 21:37

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.