1. ANASAYFA

  2. GENEL

  3. Saç Ekimi ve Fön Çektirme
Saç Ekimi ve Fön Çektirme

Saç Ekimi ve Fön Çektirme

Fön çektirme ile saç ekimi ilişkisi, Erkek saç bakımı ihtiyaçlarının en önemli şekillendirme makinesi fön makinesidir...

A+A-

Fön çektirme ile saç ekimi ilişkisi, Erkek saç bakımı ihtiyaçlarının en önemli şekillendirme makinesi fön makinesidir. Fön çektirme ile saç ekimi ilişkisi sürekli aktif olarak yapıldığında travmatik bir işlem olarak algılanır.

Her fön çekme işleminden sonra saç şekillendirmeden ziyade sürekli saçlar deforme olmaktadır. Buna bağlı olarak da saç dökülmesi meydana gelmektedir. Her gün insan gözü üzerinde olan haber spikerleri veya sanatçılara neden bir şey olmuyor ? Çünkü saçların dökülmesini etkileyen yine genetik faktörlerdir.

Eğer kişinin böyle bir eğilimi var ise bu durum tetiklemektedir. Stres dönemlerinde sürekli yapılan fön işlemleri saç dökülmesini arttırırken, rahat bir süreçte bu durum ile karşılaşmamaktadır.

Kimyasal maddelerinde etkisiyle saç diplerine çok ciddi bir ısı verilmekteyken veya çok sert hareketler ile saç şekillendirilirken bütün bunlarda saçımızın doğal yapısına zarar vermekteyiz.

Bu tür işlemleri yaparken mutlaka dikkatli olmalıdır. Saç boyama konusuna gelince bitkisel türdeki boyalar kullanılabilir. Kısacası fön çektirme işlemleri aşırıya kaçıldığında ileride saç ekimi yaptırmaya ihtiyaç duydurur.

İçerik Tarihi: 23 Mart 2021 21:14

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.