1. ANASAYFA

  2. YAŞAM

  3. Recep Bozkurt Kimdir
Recep Bozkurt Kimdir

Recep Bozkurt Kimdir

Afyon Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Kimdir hayatı biyografisi özgeçmişi. Recep Bozkurt 1969 yılında Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde doğmuştur.

A+A-

Recep Bozkurt 1969 yılında Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde doğmuştur. İlkokulu 1975-1980 yılları arası Şuhut Zaferyolu İlkokulu’nda ilk öğrenimini tamamlamıştır. Orta ve Lise öğrenimini 1980-1987 yılları arasında Şuhut İmam Hatip Lisesinde tamamlamış 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Lisans eğitimine başlamıştır. Lisans eğitimi esnasında Milli Görüş çizgisi STK ve Parti’lerde çalışmalara katılan Bozkurt, 1991 yılında buradaki eğitimini başarı ile tamamlamıştır.

Vatani görevini 1992-1993 yılları arasında kısa dönem olarak Isparta’da yapan Bozkurt, Refah Partisi’nde çeşitli görevler üstlenerek siyasi yaşamını sürdürmüştür. 1997 yılında Prof.Dr.Veysel Eroğlu’nun İSKİ Genel Müdürü olarak atanmasıyla birlikte İSKİ Kaçak Su Takip Şefliği görevi ile memuriyete adım atmışsa da özel nedenlerden dolayı memuriyet hayatını noktalayarak doğup, büyüdüğü Şuhut’ta ticari hayata atılmıştır.

Lise ve Üniversite yıllarından bu yana siyasi çalışmalar içerisinde yer alan Bozkurt, ticari hayatının yanı sıra Refah Partisi’ndeki görevlerine devam etmiş 1999 Yerel Seçimlerinde Refah Partisi’sinden Şuhut Belediye Meclis üyesi seçilmiştir.  Refah ve Fazilet Partilerinde çeşitli görevler alan  Bozkurt, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan AK Parti’nin 2001 yılında Şuhut’taki kurucuları arasında yer almış Kurucu Üye ve Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlenmiştir.  AK Parti’de İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı gibi görevler üstlenmiştir. 2009 yılında AK Parti’den Şuhut Belediye Başkan adayı olan Recep Bozkurt, rakiplerine fark atarak %47’lik bir oy oranı ile Şuhut Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. 2014 yerel seçimlerinde yeniden AK Parti’den Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katılan Bozkurt,  oylarını artırarak 2.kez Başkanlık görevine seçilmiştir. 2019 yılında yeniden AK Parti adayı olarak 3.kez seçim yarışına katılan Başkan Bozkurt, 3 dönem üst üste göreve seçilen ilk Belediye Başkanı olarak yeniden göreve seçilmiştir.

İngilizce ve Arapça bilen Recep Bozkurt, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İçerik Tarihi: 24 Şubat 2021 20:47

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.