1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. PATNOS

  4. Patnos’ta Covid-19 Aşısı’nın Önemi!
Patnos’ta Covid-19 Aşısı’nın Önemi!

Patnos’ta Covid-19 Aşısı’nın Önemi!

Ağrı’nın Patnos ilçesinde koronavirüs (Covid-19) aşınsın önemi hakkında, Oy Haber editörlerimiz tarafından duyarlılık adına bir haber yapmaya karar verdik.

A+A-

Oy Haber yönetimi olarak: Dünya üzerinde önüne bir türlü geçilemeyen koronavirüs iletine ilimiz Ağrı ile yedi ilçesinde Covid-19 tedbirleri alınmasına rağmen il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız halk arasında dolaşan kulaktan duyma ve aslı olmayan sözlere inanarak aşı olmakta tereddüt yaşanmaktadır.

Yapılan araştırmalarda Covid-19 aşısı olan bir kişi pandemi hastalığına yakalansa bile aşı olmayan kişiler kadar ağır bir süreç geçirmemektedir. Koronavirüs iletini yenebilmek için, yetkililerin bizler için kapımıza kadar getirdikleri Almanya üretimi olan Biontech aşısı veya Çin’in üretmiş olduğu Sinovac aşısını, rahatlıkla sırası gelen vatandaşlarımızın bu aşıları olmaları çok önemlidir. Aşının hastalığa karşı koruyuculuğu çok fazladır.

Ağrı valiliği tarafından Patnos ilçemiz başta olmak üzere tüm Ağrı ve ilçelerinde kurulan standartlarda, özverili çalışan sağlık çalışanlarına güvenip gönül rahatlığı ile gidip aşı olmamız gerekir tüm ilçe halkımızı aşı olmaya davet ediyoruz.

Haber: İsmail BALAT

İçerik Tarihi: 08 Ağustos 2021 00:03

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.