1. ANASAYFA

  2. YAŞAM

  3. Murat Ülker Kimdir
Murat Ülker Kimdir

Murat Ülker Kimdir

Memeleket.com Kurucusu ve İmtiyaz Sahibi Murat Ülker'in biyografisi. Gazeteci Murat Ülker Kimdir? Murat Ülker, 2015 yıllında memleketi Patnos'un en aktif haber sitesi olan PATNOS HABER'de editörlük yaparak gazetecilik mesleğine ilk olarak başlamış.

A+A-

1997 yılında Ağrı'nın Patnos ilçesinde Dünya’ya geldi. Gazeteci Murat Ülker altı kişilik ailenin ilk çocuğudur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitim hayatını bulunduğu ilçede tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü öğrenimini sürdürüyor.

Murat Ülker, 2015 yıllında memleketi Patnos'un en aktif haber sitesi olan PATNOS HABER'de editörlük yaparak gazetecilik mesleğine ilk olarak başlamıştır. Burada yaptığı çalışmalardan sonra, Kamera kullanımı, grafik programları, kurgu programları ve metin yazarlığı gibi alanlarda ilerlemek ve gelişmek adına Konya’nın Ereğli İlçesinde KANAL 68 TV'de Konya Muhabirliğini 2 yıl ER HABER Gazetesinde ise 1 yıl boyunca sürdürdü. 

 Şuan ise Ankara merkezli yayın yapan ulusal haber sitesi memleketnet.com’un İmtiyaz Sahipliğini yapan Gazeteci Murat Ülker, bunun yanında Medya Basın Birliği Başkanı Baş Danışmanı, Kanal Siyaset ve İZ-HA Haber Ajansında Haber Sorumlusu ve Ağrı Basın Birliği Ankara Temsilciğini olarak görev yapmaktadır.

oy haber

İçerik Tarihi: 17 Aralık 2020 11:11

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.