1. ANASAYFA

  2. YAŞAM

  3. İsmail Balat Kimdir
İsmail Balat Kimdir

İsmail Balat Kimdir

İsmail Balat 1974 yılının Ocak Ayında Patnos ta dünyaya gelen ilk okulu Cumhuriyet mahallesi Atatürk ilk öğretim okulu da bitirip Patnos lisesi ortaokulunu bitirdikten Sonra Ağrı Naci Gökçe Lisesi mezunudur. İsmail Balat'ın biyografisi...

A+A-

İsmail BALAT...

1974 yılının Ocak Ayında Patnos ta dünyaya gelen ilk okulu Cumhuriyet mahallesi Atatürk ilk öğretim okulu da bitirip Patnos lisesi ortaokulunu bitirdikten Sonra Ağrı Naci Gökçe Lisesi mezunudur. Çocuk yaşlarda iş hayatına atılan ve Patnos’a dijital ortamında büyük emeği olan GSM operatörü Telsim (Vodafone) Bayisi olarak esnaflık hayatının büyük bir bölümünü olan 22 yılını veren ve halen Patnos’ta mobil sektöründe teknik anlamda hayatını sürdürmekte.

Sevda dediği Patnos’a hizmet anlamında 2000’li yıllarda Patnos’un yerel derneklerini kurucu üye olarak başladığı hayatında 2016 gayri resmi 2018 yılında resmî olarak eğitim üzerine Kurduğu Işığım Sen Ol Derneği’ni iki yıl boyunca öğrenci ve okullara yönelik faaliyetlerde bulundu. Patnos’ta bir ilke imza atan İsmail Balat tamamen ücretsiz olarak üniversite ye hazırlık üzerine bir dershane büyüklüğünde gönüllü öğretmenler eşliğinde Işığım Sen Ol Okuma Salonunu açtı. Okuma salonunda İmkânı olmayan öğrencilere hazırlık kursları ve Deneme sınavları yapıldı. Yılsonu dersaneye katılan öğrencileri Gözetmenler eşliğinde Ankara, Çanakkale gezilerine götürüldü okullara öğrencilerin zaruri ihtiyaçları imkânlar doğrultusunda yapıldı.

Patnos’ta sosyal anlamda birçok yeniliğe imza attı. Bunlardan Büyük Ses getiren Uyuşturucuya hayır anlamında konferans, okullar arası ödüllü güzel Kuran okuma yarışması, aileler için Peygamberimizin Güzel Ahlakı konulu dinleti, şiir ve ilahi sanatçıları eşliğinde Dinletiler yaptırdı, bilgi amaçlı broşürler dağıtıldı, yine Patnos’ta bir ilk olan halk ile kurum amirlerini bir araya getirip halkın kurum amirlerine dertlerini anlatabilme fırsatı bulmaları için büyük çaba sarf etmiştir ve yine bir ilk olan dernek bünyesinde cumartesi akşamları ikramlar eşliğinde esnaf buluşması yapıp Mülki Amirlerin izniyle her hafta ayrı ayrı Hz. Muhammed’in hayatı konulu dinletiler yaptı. Pazar günleri akşam saatlerinde yine ikramlar eşliğinde tarih üzerine tarih hocaları ile esnaf sohbetleri yaptı.

Sevdamdır dediği Patnos ilçesine sosyal yardımlaşma anlamında dışarıda yaşayan bizleri destekleyen iş insanlarının yolladıklarını gıda giysi olarak dağıtımını yaptı. Halen Patnos’ta yaşayan İsmail Balat evli iki kız ve iki erkek dört çocuk babasıdır.

ismail-balat.jpeg

 

İçerik Tarihi: 03 Ocak 2021 11:23

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.