1. ANASAYFA

  2. GÜNDEM

  3. İnternetin Günlük Yaşamda Kullanımı
İnternetin Günlük Yaşamda Kullanımı

İnternetin Günlük Yaşamda Kullanımı

Günlük yaşamda internet kullanım alanları. Engelli kişiler ve günlük hayatlarında internet kullanımı. Günlük yaşamda internetin tercih edildiği bir diğer alan ise alışveriştir.

A+A-

Günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Eski iletişim kaynakları yavaş yavaş değerlerini yitirmekte ve yerini internete bırakmaktadırlar.  İletişim konusunda büyük kolaylık sağlayan internet, günlük yaşamda verilen mola alanlarına da büyük ölçüde destek olmaktadır. Profesyonel kullanım dışında merak edilen bilgiye de internet sayesinde kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Günlük Yaşamda İnternet Kullanım Alanları

Günlük yaşamda daha çok sosyal medya kullanımı için tercih edilen internet kişilerin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. Bunda sosyal medya platformlarının çeşitliliği etkili olmuştur.

İş yaşamından yorulan,  kendine zaman ayırmak isteyen ve kısıtlı zamanı olan kişiler bunu sosyal medya ile gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda kendilerine ait fikir ve düşüncelerini özgürce paylaşabilme olanağı sağlayan sosyal medya, internetin insanlara vermiş olduğu bir kolaylıktır.

Günlük yaşamda internetin tercih edildiği bir diğer alan ise alışveriştir. Zaman kaybı yaşamak istemeyen birçok kişi, daha çok tercih olanağı sağlayan ve en uygun fiyat araştırmalarını kolaylıkla yapabileceği internet alışverişlerine yönelmiştir.

Engelli Kişiler ve Günlük Hayatlarında İnternet Kullanımı

İnternetin değerinin artmasına farklı bir pencere açan diğer durum ise; internetin engelli kişiler tarafından kullanılıyor olmasıdır. Günlük yaşantısının büyük bir bölümünü evde geçirmek zorunda kalan engelli kişiler için internet tüm yaşantılarını kapsayan ve renklendiren önemli bir kullanım alanıdır.

Bu kişiler internet sayesinde hem çevresi ile sürekli iletişimde olmakta hem de ihtiyaçlarının bir kısmını dışarı çıkmaya gerek kalmadan, zorlanmadan halledebilmektedirler. İnternet üzerinden farklı platformlar oluşturarak birçok konuya öncülük etme olanağı bile elde edebilmektedirler.

İçerik Tarihi: 28 Şubat 2021 20:56

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.