1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. HAMUR

  4. Hamur'da 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi
Hamur'da 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

Hamur'da 15 Temmuz Anma Programı Düzenlendi

Ağrı'nın Hamur ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kapsamında Hamur'da anma programı düzenlendi.

A+A-

Ağrı'nın Hamur ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü münasebetiyle ilçede 15 Temmuz Şehitlerini anma programı düzenlendi.

Program saat 11:00 da Şehit aileleri ziyaretiyle başlayıp, Hamur Merkez Camii’nde 15 Temmuz Şehitleri için okutulan Mevlid-i Şerif ile devam etti.

Hamur Kaymakamı Kerem TÜRKER “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Belediye Başkanı Cezmi ERGÜL, Protokol üyeleri ve ilçe halkı ile beraber “demokrasi yürüyüş” gerçekleştirdi.

Programa akşam saatlerinde Hamur Kaymakamlığı bahçesinde devam edildi. “Türkiye Geçilmez” teması ile hazırlanmış olan program kapsamında; Kur’an’ı Kerim tilaveti, İlçe Kaymakamımız Kerem TÜRKER ve Belediye Başkanı Cezmi ERGÜL’ün konuşmaları, İlçe Müftüsü tarafından yapılan dua, 15 Temmuz ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

Anma programı; Hamur Belediyesi tarafından alanda bekleyen vatandaşlara çay ve çorba ikram edilmesi ve saat 00.13’te ilçenin tüm camilerinden okunan "Sela" ile sona erdi.

İçerik Tarihi: 16 Temmuz 2021 22:22

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.