1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. AĞRI HABERLERİ

  4. Geleceğin Senaristleri Ağrı’da Yetişiyor
Geleceğin Senaristleri Ağrı’da Yetişiyor

Geleceğin Senaristleri Ağrı’da Yetişiyor

Ağrı'da Geleceğin Senaristleri Ağrı’da Yetişiyor projesi lansmanı düzenlendi. Yönetmen Tekin Girgin ve öğrencilerin katılımıyla Ağrı Valiliği Toplantı Salonunda düzenlendi.

A+A-

“Geleceğin Senaristleri Ağrı’da Yetişiyor” projesinin lansmanı Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Protokol Üyeleri, Yönetmen Tekin Girgin ve öğrencilerin katılımıyla Ağrı Valiliği Toplantı Salonunda düzenlendi.

Ağrı Valiliğince hayata geçirilen “Geleceğin Senaristleri Ağrı’da Yetişiyor” projesi ile Ağrı'da sinema, senaristlik ve yönetmenliğe ilgisi olan öğrencilerin tespit edilerek öğrencilere yönelik teorik ve uygulamalı senaryo yazma ve yönetmenlik eğitimleri düzenlendi. Öğrencilerin potansiyellerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesinin amaçlandığı proje ile verilen eğitimler sonucunda senaryoları öğrencilere ait olan kısa filmler çekildi. ‘Yeşil Canlar’ ve ‘Veteriner’ İsimli kısa filmlerin yönetmen koltuğunda ise yine öğrenciler vardı. Öğrencilere; senaryo yazma teknikleri, hikaye kurgusu, karakter oluşturma, sahne formatı gibi alanlarda tüm teorik ve pratik bilgiler ise Ağrılı yönetmen Tekin Girgin tarafından verildi.

Hazırlanan kısa filmlerin gösterime sunulduğu lansmanda konuşan Vali Dr. Osman Varol: “Bizler göreve başladığımız ilk günden beri Ağrı’mızın gençlerinin ve çocuklarının hayallerini ve kendilerini gerçekleştirmek için mevcut olan en yüksek standartlarda her türlü hizmet ve olanağa sahip olmaları gerektiğini düşünerek bu doğrultuda çalışmalar yürüttük. Bu noktada önümüze çıkan teklifleri ve fırsatları geri çevirmemeye ve projeleri hayata geçirmeye özen gösterdik ki bu proje de onlardan bir tanesi. Kısa süren fakat çok anlamlı ve değerli olduğunu düşündüğümüz bu projede çocuklarımıza ve bizlere sunduğu katkı dolayısıyla Ağrılı yönetmen Tekin Girgin’e teşekkür ederiz.” dedi.

Program Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un Yönetmen Tekin Girgin’e plaket, öğrencilere hediye ve sertifika takdiminin ardından günün anısına çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

İçerik Tarihi: 14 Ağustos 2021 00:38

Oy Haber / Editör
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.