1. ANASAYFA

  2. YAŞAM

  3. Fecri Acar Kimdir
Fecri Acar Kimdir

Fecri Acar Kimdir

Fecri Hoca kimdir? Fecri Acar'ın biyografisi ve hayatı. Fecri Acar 1983 yılında Ağrı' nın Patnos ilçesine bağlı hacılar köyünde doğdu..

A+A-

Fecri Acar 1983 yılında Ağrı' nın Patnos ilçesine bağlı hacılar köyünde doğdu. İlkokulu, Patnos merkez 14 Nisan ilkokulda bitirdikten sonra, ortaokulu Adana Seyhan İmam Hatip lisesi' nde okuduktan sonra liseyi tekrar Patnos İmam Hatip lisesinden mezun oldu.

Üniversite sınavını kazanmasına rağmen, 28 Şubat döneminin son kat sayı mağdurlarından oldu ve üniversiteye yerleşemedi. Bunun üzerine Siirt Tillo ilçesinde Seyda Molla Burhaneddin mücahidi'nin talebelerinden, şey Ali Arınç'ın torunlarından Şeyh Seyda Ubeydullah Arınç'iden medrese usulü ilim aldıktan sonra icazetini alır.

Medrse tahsili yaptığı sırada aynı zamanda Eskişehir Anadolu üniversitesi ilahiyat fakültesini bitirmiştir. Tahsilini tamamladıktan sonra imamlık sınavlarına girer ve Siirt merkez de 8 yıl iki ay görev yaptıktan sonra Ağrı merkez yavuz camisinde bir süre görev yaptıktan sonra, halen Ağrı merkez belediye mescidi imam hatibi olarak görev yapmaktadır.

Hocanın şuan üzerinde çalıştığı ve basım için hazırladığı bir kitap bulunmaktadır. Evli olan hoca 3 kız 1 erkek çocuk sahibidir. Arapça Türkçe ve Kürtçe dillerine hâkimdir.

Fecri Acar'ın yazdığı köşe yazılarını okumak için tıklayın

İçerik Tarihi: 23 Mart 2021 20:01

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.