1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. ELEŞKİRT

  4. Eleşkirt’in Altın Ayaklı Çocuğu Türkye 2. Oldu
Eleşkirt’in Altın Ayaklı Çocuğu Türkye 2. Oldu

Eleşkirt’in Altın Ayaklı Çocuğu Türkye 2. Oldu

Gaziantep te düzenlenen 16 yaş altı atletizm Türkiye Şampiyonasına Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu. Eleşkirt haber haberleri

A+A-

Atletizm antrenörü Hilal Çakı’nın öğrencileri uzun süren azimli çalışmalarının meyvelerini almaya başladı. Ardahan da yapılan yarışmalarda dereceye girdikten sonra Erzurum’daki elemelerin ardından  Sivas’taki Yarı final müsabakalarında dereceye giren Eleşkirt’in Altın ayakları Gaziantep’te yapılan U16 Atletizm Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı. Final Müsabakasında gözler  uzun süredir girdiği yarışmalarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran  Eleşkirt ‘in altın ayaklı çocuğu Emre Dursun’daydı. Gaziantep’te nefesleri kesen Türkiye şampiyonluğu koşusunda Eleşkirt Gençlik Spor Atletizm takımı sporcusu Emre Dursun Türkiye 2. Olarak Eleşkirt tarihinde ilk defa atletizm de madalya kazandırarak ilçe halkının gururu oldu.  Başarılı atlet kupa ve madalyasını Atletizm federasyonu başkanı Fatih Cintımar dan aldı.

Aldığı madalyayı Eleşkirt halkına armağan ettiğini söyleyen Emre Dursun  , Kendisine bu başarılarla dolu hikayeyi yaşatan Eleşkirt  Kaymakamlığı ilçe gençlik spor müdürlüğü ailesine teşekkür etti.

Eleşkirt ilçesinden Atletizm de Türkiye 2. Çıkaran Eleşkirt kaymakamlığı ilçe gençlik spor müdürlüğü  atletizm takımı antrenörü Hilal Çakı ise çok uzun süredir bu başarıya inandıklarını ve durmadan sabırla çalıştıklarını sonrasında da ilk hedefleri olan Türkiye derecesini aldıkları için çok mutlu olduğunu söyleyerek Öğrencisi Emre Dursun’u tebrik etti ve Hedeflerinin Ağrı ve Eleşkirt’e Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları yaşatmak olduğunu söyledi.

 

İçerik Tarihi: 28 Mayıs 2021 12:01

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.