1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. DOĞUBAYAZIT HABERLERİ

  4. Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar'ın 29 Ekim Mesajı
Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar'ın 29 Ekim Mesajı

Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar'ın 29 Ekim Mesajı

Ağrı Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-

Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Milletimizin bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü coşkuyla idrak ediyoruz.
Cumhuriyet, milletimizin hürriyet ve istikbâli uğruna verdiği varoluş mücadelesinin muazzam bir zaferle sonuçlanması sonrası gelen şanlı bir kazanımdır. Bu vesileyle Egemenliğin Kayıtsız ve Şartsız Millete ait olduğu tescillenmiş, büyük bir kahramanlık destanıyla tüm işgalci devletlere ve işbirlikçilerine haykırmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı, bayrağı ve istiklâli uğruna canını ortaya koyan Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Kahraman Gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutlar; şükranlarımı sunarım." dedi.

İçerik Tarihi: 28 Ekim 2021 15:44

Oy Haber / Editör
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.