1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. DİYADİN HABERLERİ

  4. Diyadin'de TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Diyadin'de TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Diyadin'de TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Ağrı'nın Diyadin İlçesinde Türk Telekom Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK bilim fuarı açıldı.

A+A-

Ağrı Diyadin ilçesinde eğitim gören ortaokul öğrencileri kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri derslerdeki konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını okullarında TÜBİTAK Bilim Fuarını düzenleyerek sergilediler.

Sergilenen birbirinden ilginç projelerde Kaymakam/ Belediye Başkan V. Alper BALCI , çalışmaları tek tek inceleyerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler aldı. Gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda konuşan Kaymakam/ Belediye Başkan V. Alper BALCI , "Bu fuar sayesinde öğrencilerimiz yeni fikirlerle yeni projeler üretmeye fırsat buldular. Bizler Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesi olarak öğrencilerimizin eğitimlerine, bilimsel araştırma çalışmalarına gereken maddi manevi desteği sunmaya her zaman hazırız. Bu çalışmada emeği geçen tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve değerli öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, bu tür başarılı çalışmaların daha da artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Bilim fuarı açılışına; Kaymakam/Belediye Başkan V. Alper BALCI, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Sinan YILDIZ, İlçe Emniyet Amiri Komiser Halil İbrahim KARAKAŞ, AK Parti Ağrı İl Genel Meclis Üyesi İhsan GÜVEN ,İlçe SYDV Müdürü Abdulhekim ADIGÜZEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla ASLAN, Diyadin Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve dayanışma Dernek Başkanı Kazım Polat , öğretmen ve öğrenciler katıldı.

diyadinde-tubitak-bilim-fuari-acildi-1.jpg


diyadinde-tubitak-bilim-fuari-acildi-3.jpg


diyadinde-tubitak-bilim-fuari-acildi-4.jpg

İçerik Tarihi: 28 Ekim 2021 15:59

Oy Haber / Editör
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.