1. ANASAYFA

  2. SAĞLIK

  3. Corona Virüsü Türkiye’ye Nasıl Girdi?
Corona Virüsü Türkiye’ye Nasıl Girdi?

Corona Virüsü Türkiye’ye Nasıl Girdi?

Corona virüsü Türkiye’ye nasıl girdi? 11.03.2020 tarihi itibariyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama Türkiye’de bir vatandaşımızın corona virüsü testinin pozitif çıktığını söyledi...

A+A-

11.03.2020 tarihi itibariyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama Türkiye’de bir vatandaşımızın corona virüsü testinin pozitif çıktığını söyledi. Hastanın bir erkek olduğu ve virüsü Avrupa’dan kaptığı belirtildi.

Corona virüsü yayılım oranı çok yüksek olan bir virüstür. Bir kişiden on dört kişiye geçebildiği kanıtlanmıştır. Bu virüsün Türkiye’ye geliş macerası da, önce Çin’den Avrupa’ya geçmesiyle başlıyor. Çin’in Wuhan kentinden bütün Çin’e yayılan Corona virüsü, hiç önlem almayan İtalya’ya ulaştı. İtalya’daki yoğun yayılım, tüm avrupayı etkiledi. Fransa, Almanya, Yunanistan… Avrupa şuan virüsle baş edemeyecek duruma geldi. Etkinlikler iptal ediliyor, toplantılar erteleniyor. Türkiye ise İran’la sınırlarını kapattı. Çin, İtalya’ya uçuşları durdurdu. Ancak tüm dış dünyayla iletişimi kesmek maalesef olanaksız. Havaalanındaki termal kameralar ise kuluçka dönemindeki virüsü tespit edemiyor. Avrupa’ya gitmiş olan bir Türk vatandaşı da orada bu virüsü kapmış. Virüs kuluçkada olduğu için muhtemelen farkına varamamıştır. Hiçbir belirti göstermeden uçağa rahatça binebilmiş ve Türkiye’ye gelmiştir. Umuyoruz ki enfekte olduğunun farkına varana kadar çok fazla kişiye bulaştırmamıştır.

İçerik Tarihi: 20 Ocak 2021 23:58

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.