1. ANASAYFA

  2. GÜNDEM

  3. Başkan İsmail Balat’tan Didem Arslan Yılmaz’a Mesaj
Başkan İsmail Balat’tan Didem Arslan Yılmaz’a Mesaj

Başkan İsmail Balat’tan Didem Arslan Yılmaz’a Mesaj

Bayrak Sevdalıları Palatformu Başkanı İsmail Balat, Kürtçe konuştuğu için yayından alınan Türkan Taşçı için ve Kürtçe dili ile ilgili mesaj yayımlandı.

A+A-

Bayrak Sevdalıları Platformu Başkanı İsmail Balat, özel bir televizyon kanalında Kürtçe konuşması sebebiyle yayından alınan Türkan Taşçı’ya yapılan saygısızlık için; ‘Biz annelerimizin ellerini öperken Türk-Kürt ayrımı yapmıyoruz. Bir annemiz, bir bacımız veya bir kardeşimiz sırf kürtçe konuştuğu için yayından almak en büyük hadsizliktir’ dedi.

Başkan İsmail Balat konuşmasını şöyle sürdürdü, “Bu ülkede biz kardeşliği pekiştirmek isterken, refahın ve birliğin tesisini inşa etmeye çabalarken, birileri çıkıpta bu ülkedeki tüm kardeşleri birbirlerine düşürme derdindedir. Didem Arslan Yılmaz adındaki kadın, kürtçe konuşmasından dolayı bir hanım kardeşimizin ifade özgürlüğünü elinden alıp, bir savcı veya hakim edasıyla ‘Burası Türkiye Cumhuriyeti. O dili bilmiyoruz’ gibi talihsiz bir açıklama yapma cürettini her kimden aldıysa, onu bilemiyorum ama şunu unutmamalıdır ki; Biz bu ülkede Türküyle, Kürtüyle, Lazıyla, Arabıyla, Çerkeziyle, kısacası hep beraber omuz omuza atalarımızın tıpkı Çanakkale’de şavaştığı gibi ve 15 Temmuzda yaşadığımız hain darbe girişiminde vatan hainlerine ve düşmanlarımıza nasıl sımsıkı kardeşçe direnip zalimlerin karşısında dimdik durduğumuz gibi, şimdide daha güçlü bir şekilde birbirimize daha bağlıyız ve daha güçlüyüz. Biz ülkede hepimiz biriz ve bizi hiç kimse birbirine düşüremez. Bu ülkede Kürtler milletvekiliği, Bakanlık, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Hiç kimse Türk Kürt kardeşliğini ve birliğini bozamaz. Biz analarımızın elini öperken, hiç bir ayrım yapmadık ve yapmayız da, ayrımcılık yapan zihniyetin hep karşısında dim dik dururuz. Biz insanı yaradandan ötürü severiz ve sayarız. Tüm Kürt-Türk kardeşlerime çağrımdır; Hiç kimsenin oyunlarına alet olmayın. Bizim başka Türkiyemiz yok! Bakınız Afganistan’da yapılan zulümün haddi hesabı yoktur. Biz ülkemizi vatanımızı ve bayrağımızı çok seviyoruz. Ülkemizin yarın Irak, Suriye ve Afganistan gibi olmaması için, daima birlik ve beraberlik içinde hep beraber kardeşçe yaşamalıyız.” dedi.

İçerik Tarihi: 25 Ağustos 2021 22:10

Oy Haber / Editör
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.