1. ANASAYFA

  2. GÜNDEM

  3. Ağrı'lılar İzmir'de Artık Tek Yumruk!
Ağrı'lılar İzmir'de Artık Tek Yumruk!

Ağrı'lılar İzmir'de Artık Tek Yumruk!

Ağrının tüm ilçelerini kapsayan çatı örgüt Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu: İzmir Patnoslular Derneğinin katılması ile artık çok daha güçlü.

A+A-

Ağrının tüm ilçelerini kapsayan çatı örgüt Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonu: İzmir Patnoslular Derneğinin katılması ile artık çok daha güçlü.

Büyük kentlerde, özellikle de metropollerde gerek ekonomik, gerek kültürel gerekse siyasi alanda varlığını sürdürebilmek güçlü bir birliktelik ve bilinçli bir örgütlenmeyi zaruri kılmaktadır. “Bütün Ağrı yekvücut” şiarı ile birlikte hareket etme kararı alan İzmir Patnoslular Derneği: Sadece Patnoslunun değil. Ağrı’nın tüm ilçelerindeki hemşehrilerimizin yanında olmak, sorunlarına eğilmek amacı ile Ağrı Dernekleri Federasyonu ile birlikte hareket etme kararını almıştır.

Katılım sertifikasını Ağrı dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın’a sunan İzmir Patnoslular Derneği Başkanı Cemal Bıçak; Yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin öneminin altını çizerken “Artık yıkılmayacak surları olan müstahkem bir kaleyiz. Ağrılıları hesaba katmadan hiç kimse plan program yapmasın. Bunlar çantada keklik. Nasıl olsa bunları ikna ederiz, Biz diğerlerine bakalım devri bir daha açılmamak üzere sonsuza dek kapanmıştır.”diyerek, kararlı duruşun sonuçlarının ne denli etkili olacağını vurguladı.

Ağrı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tekin Yalçın’da yaptığı konuşmada İzmir Patnoslular Derneği gerek kurumsal yapısı, gerek aktif çalışmaları ile her zaman örnek alınacak aktif bir derneğimizdir. Güçlüydük. Şimdi çok daha güçlüyüz. Allah birlik ve beraberliğimize zeval vermesin. Bu birlikteliği sağlamak ne kadar anlamlıysa, aynı şekilde sürdürmek de bir o kadar anlamlıdır. Bizde bu inanç bu memleket sevgisi oldukça bu birlikteliği katlayarak yükselteceğimize kimsenin şüphesi olmasın.”dedi.

Daha sonra İzmir Patnoslular Derneğini Ege Bölgesi Ağrı Dernekleri Federasyonda temsil edecek olan M.Hüseyin Yılmaz ile Veysel Taşdemir’in katılım belgesini sunan Cemal Bıçak “Hayırlı olsun.” dileklerinde bulundu.

Ege Bölgesi Ağrı dernekleri Federasyonunun onuruna düzenlenen yemekten sonra. Hatıra resimleri çekildi. Sadece yemek ve hatıra resmi çekilirken maskelerin çıkarıldığı, diğer tüm  zamanlarda Pandemi kurallarının uygulandığı toplantı; Gülümseyen yüzler, ve büyük umutlarla sona erdi. 

İçerik Tarihi: 26 Şubat 2021 12:02

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.