1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. AĞRI HABERLERİ

  4. Ağrı'da Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
Ağrı'da Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Ağrı'da Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Ağrı'da kadına yönelik şiddetle mücadele il koordinasyon, izleme ve değerlendirme komisyonu 2021 yılı 3. dönem toplantısı düzenlendi. ağrı haber 04 ...

A+A-

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2021 Yılı 3. Dönem Toplantısı, Valimiz Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Varol’un yanı sıra İl Protokol Üyelerinin katıldığı toplantıda kadına yönelik şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğini geliştirici faaliyetlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar ile hayata geçirilecek projelerin ele alındı.

Kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet vb. kötü eylemleri engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığımızca kullanıcılara sunulmuş olan Kadın Destek Uygulamasının (KADES) tanıtımına ilişkin çalışmaların daha etkin yapılmasının vurgulandığı toplantıda İçişleri Bakanlığı ve Valiliğimizce yayımlanan genelge ve talimatlar doğrultusunda kurumların işbirliği ve koordinasyon içinde çalışması, atılacak olan adımlar ve koordinasyon gerektiren konular görüşülerek, çözümü noktasında kararlar alındı.

 2021 yılında Valiliğimizin himayesinde, kurum ve kuruluşlarımızın iş birliğiyle uygulanan faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

İçerik Tarihi: 17 Temmuz 2021 23:36

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.