1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. Ağrı'da İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi
Ağrı'da İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Ağrı'da İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı Düzenlendi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol'un başkanlığında il toprak koruma kurulu toplantısı düzenlendi.

A+A-

Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanunu gereğince gerçekleştirilen İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı, Valimiz Dr. Osman Varol’un başkanlığında düzenlendi.

Toprağın korunması, geliştirilmesi, tarım arazilerinin sınıflandırılması, asgari tarımsal arazi ve yeter gelirli tarımsal arazi büyüklüklerinin belirlenmesi ve çevre öncelikli sürdürülebilir kalkınma ilkesine uygun olarak planlı kullanımının sağlanması amacıyla düzenlenen toplantı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, ilimizin arazi ve toprak kaynaklarının bilimsel esaslara uygun olarak belirlenmesi, arazilerin teknik açıdan sınıflandırılması, arazi kullanım planlarının doğru şekilde yapılabilmesi, tarım arazilerinin korunması ve geliştirilmesi sürecinde toplumsal, ekonomik ve çevresel boyutlarının katılımcı yöntemlerle değerlendirilerek, bu arazilerin amaç dışı ve yanlış kullanımlarını önlemek, kullanılabilecek alanlarda ise çevre arazileri korumayı sağlayacak yöntemlerin oluşturulmasına ilişkin konular ele alındı.

Yapılan sunumun ardından gündemde yer alan konuların görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Valimiz Varol, Yıl içerisinde yürütülen projelerde göstermiş oldukları gayretleri ve özverili çalışmalarından dolayı İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin’e ve kurum personeline teşekkür ederek, başarı belgesi takdim etti.

Toplantıya Valimiz Dr. Osman Varol’un yanı sıra; Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Defterdarlık, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri 85. Şube Müdürlüğü, Ziraat Mühendisleri Odası, Ziraat Odası temsilcileri katıldı.

agrida-il-toprak-koruma-kurulu-toplantisi-duzenlendi-1.jpg


agrida-il-toprak-koruma-kurulu-toplantisi-duzenlendi-2.jpg


agrida-il-toprak-koruma-kurulu-toplantisi-duzenlendi-4.jpg


agrida-il-toprak-koruma-kurulu-toplantisi-duzenlendi-3.jpg

İçerik Tarihi: 25 Mart 2022 03:34

Oy Haber / Editör
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.