1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. Ağrı'da Dünya Ağrılılar Gününde Köy Çocukları Sinema ile Buluştu
Ağrı'da Dünya Ağrılılar Gününde Köy Çocukları Sinema ile Buluştu

Ağrı'da Dünya Ağrılılar Gününde Köy Çocukları Sinema ile Buluştu

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 04.04.2022 Dünya Ağrılılar Gününde, Merkeze bağlı Karasu köyündeki çocukları sinema ile buluşturdu.

A+A-

04.04.2022 Dünya Ağrılılar Gününü, düzenledikleri çeşitli etkinliklerle kutlayan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Karasu 
Köyü İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi. 

Burada öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Sayan, daha önce hiç sinemaya gitmemiş öğrencilere sürpriz yaparak, onları kendi kullandığı otobüsle Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezindeki sinema salonuna götürdü. Yolculuk esnasında öğrenciler, “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganları ile Başkan Sayan’a sevgi gösterinde bulundu. 

Öğrencilerle birlikte film izleyen Başkan Sayan, film sonrası öğrencilere çeşitli hediyeler verirken, Sayan’ın sürprizi ile mutlu olan öğrenciler, Sayan’a teşekkür etti.

Dünya Ağrılılar Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinliklerle ilgili konuşan Başkan Sayan: 

“Dünya Ağrılılar Gününü kutlama etkinlikleri içerisinde çocuklarımızı sinema ile buluşturma etkinliğimizde vardı. Bende Karasu köyümüzden çocuklarımızı aldım. Üniversitemizdeki sinema salonuna götürüyorum. İnşallah eğlenceli bir gün geçirmişlerdir. Buradan bütün Türkiye’ye selamlar ve saygılarımızı gönderiyorum. Bugün herkes Ağrılı olsun. Ağrı için bir paylaşım yapsın. Bu gün 4 Nisan. 04 plakalı Ağrı’nın Dünya Ağrılılar Günü. Ben tekrar vatanın en ücra köşelerinden biri olan Ağrı’dan Tekrardan bütün Türkiye’ye selamlar ve saygılar gönderiyorum. Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve köylü kardeşlerimizin de selamları var. Allah’a emanet olun” dedi. 


agrida-dunya-agrililar-gununde-koy-cocuklari-sinema-ile-bulustu-1.jpeg


agrida-dunya-agrililar-gununde-koy-cocuklari-sinema-ile-bulustu-3.jpeg


agrida-dunya-agrililar-gununde-koy-cocuklari-sinema-ile-bulustu-4.jpeg


agrida-dunya-agrililar-gununde-koy-cocuklari-sinema-ile-bulustu-5.jpeg

İçerik Tarihi: 06 Nisan 2022 00:28

Oy Haber / Editör
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.