1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. Ağrı'da Asfalt Çalışmaları Hürriyet Mahallesinde Başladı
Ağrı'da Asfalt Çalışmaları Hürriyet Mahallesinde Başladı

Ağrı'da Asfalt Çalışmaları Hürriyet Mahallesinde Başladı

Ağrı’da ve asfaltsız yol kalmayacaktır. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın talimatları ile hizmet atağına geçen Ağrı Belediyesi, Hürriyet Mahallesinde bulunan yolların asfaltlama çalışmalarına başlandı. Ağrı Haber, ağrı haber 04 ...

A+A-

Ağrı’ya modern ve çağdaş bir kimlik kazandırmak için Ağrı genelinde sürdürülen asfalt çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ağrı’ya kurulan asfalt plenti sayesinde kent genelinde, Başkan Sayan’ın “Ağrı’da asfaltsız yol kalmayacaktır” sloganıyla ilk asfalt dökme işlemi Hürriyet Mahallesinde başlandı. Çalışma sezonu boyunca hem mahallelerde hem de kent merkezinde bulunan yolların asfaltlanmış bir şekilde olacağı yönünde çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.

Asfaltlama çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini söyleyen Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Mahallelerimizde peyder pey devam eden asfalt işlemleri daha önce asfalt plenti kaynaklı sıkıntılardan dolayı istediğimiz gibi ilerlemedi. Ancak kısa süre içinde açılışını yaptığımız ve Ağrı ilimize kazandırdığımız saatte 340 ton sıcak asfalt üretme kapasitesine sahip olan asfalt plentimiz sayesinde, ‘Ağrı’da asfaltsız yol kalmayacaktır’ sloganıyla çalışma sezonu boyunca hem mahallelerde hem de kent merkezindeki yolların asfaltlanmış bir şekilde ve planladığımız gibi asfaltlama işlemlerini tamamlamayı hedefliyoruz. Bunun yanında kaldırım ve çevre düzenlemesi çalışmalarımızda, ekiplerimiz tarafından aralıksız bir şekilde devam etmektedir. "dedi.

savci-sayan-001.jpg


agrida-asfalt-calismalari-hurriyet-mahallesinde-basladi-5.jpg


agrida-asfalt-calismalari-hurriyet-mahallesinde-basladi-4.jpg


agrida-asfalt-calismalari-hurriyet-mahallesinde-basladi-2.jpg

Ağrı, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir ildir. Adını kısmen sınırları içerisinde bulunan Ağrı Dağı'ndan almıştır. 1834 yılında bucak, 1869 yılında ilçe olan Ağrı, 1927 yılında il olmuştur.

İçerik Tarihi: 19 Temmuz 2021 15:00

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.