1. ANASAYFA

  2. AĞRI

  3. AĞRI

  4. AĞRI VALİSİ DR. OSMAN VAROL, 12 MART MESAJI YAYINLADI
AĞRI VALİSİ DR. OSMAN VAROL, 12 MART MESAJI YAYINLADI

AĞRI VALİSİ DR. OSMAN VAROL, 12 MART MESAJI YAYINLADI

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü  dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-

“Bugün; ömrünü vatanına ve milletine adamış olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Yüce Türk Milleti’nin bağımsızlık ve kutsal değerler uğruna verdiği mücadeleyi destansı bir şekilde anlattığı İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101’inci yıl dönümünü kutluyoruz.

İstiklal Marşı, yüreği vatan ve istiklal sevgisiyle dolu bir şairin dizelerinde, milletin ruhuna işleyen işgal acısını tercüme etmiş olması ve bedeli ne olursa olsun boyun eğdiğine tarihin tanık olmadığı Aziz Türk Milleti'nin işgal güçlerine karşı kutlu kıyamını kelimelerle resmetmesi  nedeniyle son derece özel ve kıymetlidir.

Milli mücadele yıllarında, ülkenin her köşesinde dalga dalga yankılanan, milli azmi ve imanı şahlandıran, milletimizin özgürlük umudunu yeşerterek ilham kaynağımız haline gelen İstiklal Marşımız, aynı misyonu bugün de sürdürmektedir.

Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyorum ki Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak; ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve cennet vatanımız uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizi rahmetle, gazi olan kahramanlarımızı minnetle anıyorum.”

agri-valisi-dr-osman-varol-12-mart-istiklal-marsinin-kabulu-dolayisiyla-bir-mesaj-yayimladi.jpeg

İçerik Tarihi: 12 Mart 2022 14:45

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.